Dzień 1
Zwiedzanie Wrocławia
Jedną z atrakcji Wrocławia jest Stare Miasto, na którego terenie znajduje się wiele średniowiecznych zabytków. Spacerując po nim, zobaczymy późnogotycki Ratusz, wykonany z piaskowca Pręgierz i budynek dawnego więzienia miejskiego. Czekają na nas też inne atrakcje takie jak Ossolineum, kościół św. Elżbiety z urokliwymi kamieniczkami "Jaś" i "Małgosia". Poznajcie z nami historię Wrocławia!
Panorama Racławicka
Panorama Racławicka to jedna z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji Wrocławia. Monumentalny obraz na płótnie upamiętniający bitwę pod Racławicami nikogo nie pozostawi obojętnym. Podziwiając go, poznamy historię bitwy, a także dowiemy się więcej o autorach tego dzieła.
Dzień 2
Muzeum Etnograficzne
Zwiedzimy unikatową wystawę poświęconą tradycjom Dolnego Śląska. Zobaczymy, jak dawniej wyglądały wiejskie domy. Będziemy podziwiać bogato zdobione meble, ceramikę i ludowe stroje. Wizyta w muzeum przybliży nam polskie tradycje.
Pawilon Czterech Kopuł
Podczas niezwykłej lekcji zapoznamy się ze sztuką współczesną i dowiemy, czym się różni od tradycyjnej. Zobaczymy obrazy z II połowy XIX wieku oraz XX wieku. Czekają na nas dzieła największych artystów, m.in. Witkiewicza, Strzemińskiego, Kantora oraz Szapocznikow. Podczas wizyty w pawilonie zajrzymy też do pomieszczeń zwykle niedostępnych dla zwiedzających!
Ogród Japoński
W orientalnym ogrodzie w centrum Wrocławia można podziwiać nie tylko niecodzienne rośliny, ale także tradycyjne, japońskie elementy wystroju wnętrz takie jak oryginalne kamienne latarnie i misy do rytualnego obmywania rąk. Spacer po ogrodzie to przyjemność dla ciała i dla ducha!
Tereny Wystawowe
Zobaczymy m.in. "perłę modernizmu" czyli budynek Hali Stulecia, który został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na terenach wystawowych znajduje się także jedna z największych w Europie "tańczących" fontann. Podczas pokazu możemy zobaczyć jak woda porusza się w rytm muzyki i efektów świetlnych.
Hala Stulecia
Hala Stulecia to perła modernizmu. Podczas zwiedzania staniemy pod kopułą hali, która ma rozpiętość aż 65 metrów. Czy wiecie, że budynek pojawiał się także w hollywoodzkiej produkcji? Podczas wizyty przekonamy się, co w tym miejscu mogło zainspirować reżysera.
Dzień 3
Zamek Książ
Ten zamek skrywa w sobie wiele tajemnic. Razem z przewodnikiem spróbujemy odkryć niektóre z nich. Dołączymy do Zamkowego Zespołu Ekspertów i będziemy szukać śladów złotego pociągu oraz pereł Księżnej Daisy. Gotowi na odkrywanie zamkowych sekretów?
Palmiarnia w Wałbrzychu
Spacer wśród zieleni łagodzi obyczaje! Podczas wędrówki towarzyszyć nam będą sympatyczne lemury. Dzięki ponad 250 gatunkom egzotycznych roślin wybierzemy się w podróż do odległych stref klimatycznych, a wystawa miniaturowych bonsai zachwyci każdego.
Kościół Pokoju w Świdnicy
Niesłychany fenomen! Zwiedzimy wpisaną na listę UNESCO największą drewnianą świątynię Europy. Wykonany z nietrwałych materiałów kościół kryje zapierające dech w piersiach wnętrze. Zajrzyjmy razem do środka i dowiedzmy się więcej o jego niezwykłej historii.
Dzień 4
Hydropolis
W Centrum Edukacji Ekologicznej znajdziemy odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące wody. Multimedialna wystawa w całości jest poświęcona roli wody w naturze i w życiu każdego z nas. Wizyta w Hydropolis poznamy też ciekawostki dotyczące mórz i oceanów. Jak myślicie, czy w Bałtyku można spotkać delfiny?
Ogród Zoologiczny i Afrykarium
Jedną z ciekawszych atrakcji we wrocławskim ZOO jest Afrykarium, czyli wyjątkowe oceanarium poświęcone wyłącznie zwierzętom z Afryki. W ogrodzie zoologicznym zobaczycie także wyjątkowe zwierzęta z różnych zakamarków świata. Czy wiecie, jak wygląda makak, manul lub okapi? Przekonacie się podczas wizyty w zoo.