Wycieczki szkolne do Łodzi

Wielodniowe
Łódź

Wrocław zachwyca bogactwem edukacyjnych, kulturowych i historycznych atrakcji, co sprawia, że jest idealnym miastem na wycieczkę szkolną i zieloną szkołę. Można tu m.in. zobaczyć Stare Miasto, wrocławski Ratusz, Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis, Ogród Japoński oraz Wrocławskie ZOO. Wiemy, że organizacja wycieczki to nie lada wyzwanie, dlatego zapraszamy do skorzystania oferty wycieczek szkolnych do Wrocławia. Wycieczkomat organizuje zielone szkoły i wycieczki od A do Z!

Wyjątkowe miejsca i atrakcje w Łodzi

Współczesna Łódź to miasto, które łączy swoją przemysłową przeszłość z nowoczesnością i kulturą, tworząc unikalny, kreatywny charakter. Niewątpliwie jednym z takich miejsc jest Manufaktura, w której znajduje się nie tylko centrum handlowe, ale także miejsca rekreacyjne oraz kompleks kulturalny z muzeami. W Manufakturze zobaczycie między innymi Muzeum Fabryki, przedstawiające fragment historii przemysłowej Łodzi. Na Ulicy Piotrkowskiej będziecie mogli podziwiać piękne kamienice (takie jak Pasaż Róży), murale i rzeźby.

Z kolei EC1 Łódź – Miasto Kultury to dawna elektrownia przemieniona w centrum kulturalno-edukacyjne, obejmujące Centrum Nauki i Techniki, pełne interaktywnych wystaw. Wizyta w nim przybliży Wam zagadnienia związane z produkcją energii elektrycznej. Księży Młyn to dawny kompleks fabryczno-mieszkalny, który teraz jest pięknie odrestaurowany. Ukazuje industrialne korzenie miasta i jest doskonałym miejscem na lekcję historii w terenie. Z kolei Orientarium ZOO Łódź to nowoczesne zoo z immersyjnym pawilonem, w którym możecie zobaczyć egzotyczne zwierzęta i unikatowe gatunki morskie. A to tylko część atrakcji, które możecie zobaczyć podczas wycieczki szkolnej do Łodzi.

Co jeszcze warto zobaczyć podczas wycieczki szkolnej do Łodzi?

  • Mandoria — tematyczny park rozrywki znajdujący się w Rzgowie pod Łodzią, inspirowany renesansowym miastem z 1521 roku. Oferuje wiele atrakcji takich jak rollercoastery, karuzele i łodzie. Kompleks jest zaprojektowany w stylu historycznym – od architektury po stroje obsługi – co pozwala poczuć klimat epoki.
  • Muzeum Kinematografii — muzeum, w którym można zobaczyć imponującą kolekcję dawnych rekwizytów, plakatów i sprzętów używanych przy produkcji filmów. Wystawy przybliżają historię polskiego kina i pozwalają na odkrywanie procesów tworzenia filmów, od produkcji po projekcję.
  • Centralne Muzeum Włókiennictwa — jedyne muzeum w Polsce, które w całości jest poświęcone historii przemysłu włókienniczego oraz związanej z nim tradycji. Muzeum mieści się w XIX-wiecznym budynku Białej Fabryki. Można w nim zobaczyć nie tylko wystawy, ale także wziąć udział w warsztatach artystycznych.

Wypełnij formularz aby otrzymać bezpłatną wycenę

Bezpłatna wycena wycieczki